RSS

Második ötéves terv

2015. február 16.

Összeállítottam a 2015-2020 évek utazási tervét.

Kedves Rokonaim, Barátaim, Ismerőseim!

Eltelt öt mozgalmas év a Csigaház birtoklásával és használatáva. Ezalatt az öt év alatt nyolc utazást tettem a "távoli célok" bejárása érdekéban. Az öt évből 2 év és 2 hónapot voltam úton és 130.000 km-t tettem meg. Megjártam Európa nyugati, északi és déli végeit. Az öt év bebizonyította, hogy az életforma, amelyet utazás közben volt szerencsém megélni, pont olyan remek, mint amit évtizedekkel ezelőtt elképzeltem magamnak. Az utazások között pedig volt elég időm, hogy családommal és barátaimmal is megéljem a boldog nyugdíjas élet örömeit.

Mésodik ötéves tervemben szűkítem a kört és a maradék két távolabbi célpont mellett már közelebbi tájakat szeretnék bejárni. Remélem, hogy egészségem és kedvem is támogatja majd ezeket az utakat.

Remélem, hogy az eddigi tapasztalatok számotokra is pozitívak voltak, és gyermekeim, unokáim és barátaim néha utánam jönnek, hogy együtt töltsünk néhány hetet valamelyik kellemes vidéken.

Réce

Második ötéves terv 2015-2020.

9. utazás Hollandia, Anglia 2015. május-szeptember (5 hónap):

Ausztria – Csehország – Németország – Hollandia – Anglia – LONDON – Wales - (Skócia??) - Franciaország – Németország – Ausztria

Mivel ez a következő út, el kell mondanom, hogy erősen vágyódom Skóciába, és Irországban is vannak fehér foltjaim, amiket szívesen színesítenék. Ezért ha valaki oda vágyódik, örömmel beveszem a terveim közé. Ha nincsen igény, akkor majd Angliában határozok a kitérőkről.

10. Görögország 2016. március – június (3 hónap):

Horvátország - Montenegro – Albánia – Macedonia – Görögország – ATHÉN – Szerbia –

Bosnia-Hercegovina - Horvátország

11. Belgium 2016. augusztus – október (3 hónap):

Ausztria – Németország – Luxemburg – Belgium – Franciaország – PÁRIZS – Svájc – Ausztria

12. Finnország 2017. május – október (5 hónap):

Szlovákia – Lengyelország – Lettország – Litvánia – Észtország – (Szentpétervár??) - Finnország – HELSINKI – Svédország – STOCKHOLM – Dánia – Németország – Ausztria

13. Dél-Franciaország 2018. március – június (3 hónap):

Ausztria – Olaszország –Közép-Franciaország – Észak-Spanyolország – Dél-Franciaország (Rékával) - Svájc - Ausztria

14. Észak-Olaszország 2018. augusztus – november (3 hónap):

Szlovénia – Olaszország – RÓM A – Ausztria

15. Lengyelország 2019. május – szeptember (5 hónap):

Szlovákia – Lengyelország - VARSÓ – Németország – BERLIN – Hollandia – Németország – Csehország – Ausztria

16. Bulgária 2020. március – június (3 hónap):

Erdély – Románia – Bulgária – Törökország – ISZTAMBUL – Szerbia

17. Svájc 2020. augusztus – október (3 hónap):

Ausztria – Olaszország – Svájc – Németország – Ausztria

Mottók:        MINDENEN RÖHÖGNI KELL!  Csak azt csinálok, amihez kedvem van!

" Nem az a fontos, hogy hova mész!

Az a fontos, hogy járd az utat és megélj minden egyes, az úton töltött pillanatot!"

(Gál Vilmis, író, műfordító) 

Szólj hozzá!

Küldés

Réce Apó nyugdíjba vonul

Most, hogy elmész - mit is viszel magaddal? Megyünk Veled, hisz egy voltál a csapattal! Mostantól majd megkezdődik újabb bevetésed, Nekünk pedig hiányzik majd harsány nevetésed.

Megszoktuk, hogy itt vagy velünk hosszú idő óta, Ám ahogy ez lenni szokott, lepergett az óra Kegyetlen, halk ketyegése fenyegető zene, Csak elmúlik, de nem mondja meg, hogyan éljünk vele.

Az idő elment, elandalgott ketyegő dalával És most Téged kézenfogott, hogy elvigyen magával. Van, akit nem ront meg beosztás, hivatal, Van, aki koros bár, ám mégiscsak fiatal.

Te voltál az az ember, aki utat mutat És most Te kezdesz meg egy másik utat. Ez a sakk-csapat most egy vezért vesztett, Ami nekünk veszteség, az Neked a kezdet.

Eljött a nyugdíj, élj bölcsen vele! Most jön az életed második fele...

Balázs Zsolt

Feki Webstudio @ 2010 - honlap, weblap, kereső-optimalizálás