RSS

Rodos

2014. október 28.

Megembereltem magam, itt a sóder, meg további fotók a scodálatos Rodosról.

66.nap 2014.10.26.

Esőre és teljes borura ébredek. A kikötő túloldalán Rodos városa és a hatalmas vár. Rám vár. De míg esik, csak teszek veszek, közben befut három tízemeletes luxushajó (ma már tán nem is olyan nagy luxus). Lassan eláll az eső, leszedem a bringát és indulok városnézni meg hajót kérdezni. Utóbbi nem bíztató, lesz a jövő héten hajó Marmarisba (Tr), de nem tudják melyik napon. Érdeklődjek. Terv nélkül becsalinkázok a városba, persze a térképet azért nézem, nagy a forgalom, sok a bót is. Kikötőbe is kimegyek, aztán betévedek a vár vizesárkába, de inkább két várfal közé. Körbemegyek az árokban és ámuldozom a vár méretein és bonyolultságán. Lófrálok a belvárosban, de újabb nagy felhők jönnek, hazamegyek és indulok a nyugati parton dél felé. A sziget csücskénél azért úszom egyet és zuhany is van, így a napi tisztálkodás megoldva. Az eső is elered, megyek a parton Kamirosig. Itt nem esik, megnézem a római városmaradványokat és a parkolóban szunyálok naplementés rálátással Simi szigetére. Este Dire Stratest hallgatok és 17 év előtti korzikai emlékeim jönnek elő.

67. nap 2014,10,27.

Készülődés után indulnék, de az akku ismét lekettyen. A fedélzetiről most is indul, de megérik bennem az elhatározás új akku vásárlására. Kritinia kis váránál állok meg, balra a nagy Atavyros hegy. Aztán Monolytos következik, itt is vár áll egy magányos sziklán (ezért Monolytos). Remek a ki- és lelátás, körben függőleges falak. Kihalt unalmas síkvidék következik, aztán a sziget déli csücske, egy kis sziget homoknyelvvel csatlakozik a nagyhoz. A szél keresztülszáguld rajta, a legalacsonyabb pontja tán egy méter lehet a tengerszint fölött. A Dán Römö szigeten láttam hasonló homoksíkságot. Felballagok a kis szigetre, innen is klassz a a kilátás a homoknyelvre és a száguldozó kitésekre. Fözöcskézek és itt alszom.

68. nap 2014.10.28. Ma van "Ohi-nap"

Nem értettem, hogy miért nyüzsögnem körülöttem a verebek, hát a hűlni nejlonzacsiban kirakott lecsót falatozzák. Kirakom nekik mindet, még a szabad kutyáknak is jut a virsliből. Megint unalmas tájon megyek, Lindos felé kezdenek nőni a hegyek. Lindos csoda. Egyrészt a vár-akropolis kombináció egy szédítő sziklán, másrészt a város zegzugos utcáival (autóközlekedés nincs) fehér házaival és faragott kő kapuival gyönyörű. Persze van kocsma, bolt és tetőtersz panorámával minden házban. Két öböl, az egyikben lubickolok is egy nagyot. Egy nagy öböl következik, itt keresek napkeltés szállást. A közeli tavernában van Wifi, sörözgetve netezek. Már kihalt a part, én vagyok az egyetlen vendég.

69. nap 2014.10.29.

A közeli Haraki várát csak az öbölből nézegetem. Láttomra kolduló libák vesznek körül, csipegetik a homokot, de nem kapnak semmit. Archangelos törökös hangulatú városka izgi utcácskákkal, fehér, kék, sárga, zöld szinekkel és akropolisszal. A házak pereme is be van festve a járdán. Aztán Eptá Pijes (hét forrás) kellemes erdei hangulattal, csobogó vízzel, sétafikáló pávákkal, libákkal és kacsákkal. Innen már nagy szállodák mellett megyek a parton Rodosig. A tengert alig látom. Andreával választottunk egy autószerelőt, van is akkuja, nem is kell várni a feltöltésre, beszerelik nekem 150-ért. Közben elered az eső, de találok egy belvároshoz közelebbi parkolóhelyet és esernyővel indulok most már tervszerűen Rodosba. Először komp után érdeklődöm, most sem tudnak semmit. De kapok tanácsot, menjek Kosra, onnan naponta van hajó Bodrumba (Tr). Most a várfalon belül megyek körbe a Nagymesterek palotájáig és le a Lovagok utcáján. Ismét nagyon tetszik a város esőben is. Kivilágítva is látom a falakat. Éjszakára a csöndesebb kikötőt választom.

70. nap 2014.10.30.

A gát mögül kel a nap, szépen megvilágítja a várost. Bringával indulok, először a várfalon kívül járom körbe a várost, megint lenyűgöznek a méretek és a hadászati érdekességek. Aztán a Nagymesterek Palotája belülről. Ez is elképesztő méretű. Aztán cikázok a Lovagok utcájában és környékén, szendvicsmajszolás a kikötőben (odaképzelve a Kolosszust), majd a hatalmas ispotály (ma Archeológiai múzeum) megtekintése következik. Maradék időben még sétálok a ma már néptelen utcákon, aztán megyek jegyet váltaki Kosra. Véletlenül éppen van egy hajó Törökországba is, de szerencsére már lekéstem. Azért szerencse, mert szerintem négy autónál több nem férne rá, olyan, mint egy kis folyami komp. Ötkor behajózok és nyolcra már Koson vagyok. Itt nem megy a kikötőben alvás, akkora a zsúfoltság, hogy a rendőrök fütyülve terelnek tovább. A város szélén találok egy strandparkolót, remek alvóhely.

Itt történt

Kapcsolódó képek

Szólj hozzá!

Küldés

Réce Apó nyugdíjba vonul

Most, hogy elmész - mit is viszel magaddal? Megyünk Veled, hisz egy voltál a csapattal! Mostantól majd megkezdődik újabb bevetésed, Nekünk pedig hiányzik majd harsány nevetésed.

Megszoktuk, hogy itt vagy velünk hosszú idő óta, Ám ahogy ez lenni szokott, lepergett az óra Kegyetlen, halk ketyegése fenyegető zene, Csak elmúlik, de nem mondja meg, hogyan éljünk vele.

Az idő elment, elandalgott ketyegő dalával És most Téged kézenfogott, hogy elvigyen magával. Van, akit nem ront meg beosztás, hivatal, Van, aki koros bár, ám mégiscsak fiatal.

Te voltál az az ember, aki utat mutat És most Te kezdesz meg egy másik utat. Ez a sakk-csapat most egy vezért vesztett, Ami nekünk veszteség, az Neked a kezdet.

Eljött a nyugdíj, élj bölcsen vele! Most jön az életed második fele...

Balázs Zsolt

Feki Webstudio @ 2010 - honlap, weblap, kereső-optimalizálás