RSS

Sitia

2014. október 28.

Eljutottam Kréta keleti végébe. Innen hajóra kell szállnom, hogy folytassam az utamat.

62. nap 2014.10.22.

Kellemes reggeli kelés után írom a honlapot a kávém mellett. Utána egy nagyot úszom a Líbiai tengerben, majd indulok északnak Siteia felé. Szélfútta üreges sziklák közt vezet az út a hegyen át, aztán egy széles völgyben leereszkedem Siteiába. Csöndes a város, keresem a jegyirodát, de szieszta miatt zárva. Nyitásig beülök egy kávézóba netezni. Jó a zene, fiatalok jönnek-mennek, nézelődöm írás közben. A jegyirodában megveszem a jegyemet szombatra Rodosra. Megtudom azt is, hogy Rodosról tőbb sziget érintésével megy a hajó Pireusba. Aztán megyek tovább a sziget keleti vége felé. Útközben egy kolostort megnézek, aztán lemegyek a Vai fövenyre, ahol őshonos pálmaliget van a sziklák között. Érdekesek, ahogy egy tőből több pálmafa is kinő. Felmegyek a fantasztikus formákat mutató sziklák közé, úszom egyet, aztán elhelyezkedem éjszakára a parkolóban.

63. nap 2014.10.23.

Éjjel kicsit esett, frissebb a levegő. Felmegyek a sziklákra, ott ér a napkelte is. Indulok Kréta legkeletibb vége felé egy világítótoronyhoz, de katonai területen van, visszafordítanak. Hegymenet következik Kato Zakros felé, ahol egy Minoszi palota feltárását nézem és előkészülök a másnapi túrára. Hullámverte kavicsos parton van a szállásom.

64. nap 2014.10.24.

Szendvicskészítés után indulok a Dead's gorgeba, ez a Samaria szurdok mellett Kréta másik világörökség természeti szépsége. A felhők jönnek- mennek, viszek esőkabátot is, amit jól ki is használok. Szép a szurdok, kicsit szélesebb az eddig látottaknál, de a falai barlangokkal, üregekkel teli függőleges falak. Nincs nagy szintemelkedés és az egész csak 4 km, így a délutánom lazítással telik, itt alszom ma is.

65. nap 2014.10.25. Megint hegymenettel indítok, a mellékutak jó meredekek és kacskaringósak. A hágó 700 méteren, szép hegyek között. Legurulok Siteiába, bevásárolok a hétvégére, aztán beállok a kikötőbe és sétálok egyet a városban. Indulási idő előtt visszamegyek, teszek-veszek, a hajó csak nem jön. Megkérdezem a kikötöfőnökséget, 3 órát késik! :o( Mégegyet sétálok, mire visszaérek, már rendezgetik a rendetlen tömeget. Én is kicsit odébb állok. Befut a hajó, kezdődik a beszállás, én is indítok, de az akku lekettyen. Kapkodok, rohanok a kábelért, a fedélzetiről az utolsó pillanatban elindul, én vagyok az utolsó beszálló. Szerintem ha nem indult volna, itthagynak. Huhhhh! Megyünk a tegnap bejárt földnyelv mellett, lassan lemegy a nap, de legalább szép a naplemente a tengerben. Még egy darabig ücsörgök a fedélzeten, aztán keresem a helyemet ahol a megváltozott időrend miatt szunyálni is lehet. Elkéstem, a szemfülesek már elterültek a kanapékon, nekem csak fotel maradt. Kásoson megnézem a kikötést a sötétben, izgi mozgalmas látvány, mikor nekem nincsen dolgom. Olvasgatok a fotelomban és figyelek, hogy Karpathoson ki száll le. Szerencsém van, rábukom egy kanapéra, így ha nem is alva, de fekve töltöm az utazás többi részét. Hajnal 3-kor kötünk ki Rodoszon, rögtön félreállok és a móló végefelé alszom. A kivilágított várfalak a túloldalon vannak.

Itt történt

Kapcsolódó képek

Szólj hozzá!

Küldés

Réce Apó nyugdíjba vonul

Most, hogy elmész - mit is viszel magaddal? Megyünk Veled, hisz egy voltál a csapattal! Mostantól majd megkezdődik újabb bevetésed, Nekünk pedig hiányzik majd harsány nevetésed.

Megszoktuk, hogy itt vagy velünk hosszú idő óta, Ám ahogy ez lenni szokott, lepergett az óra Kegyetlen, halk ketyegése fenyegető zene, Csak elmúlik, de nem mondja meg, hogyan éljünk vele.

Az idő elment, elandalgott ketyegő dalával És most Téged kézenfogott, hogy elvigyen magával. Van, akit nem ront meg beosztás, hivatal, Van, aki koros bár, ám mégiscsak fiatal.

Te voltál az az ember, aki utat mutat És most Te kezdesz meg egy másik utat. Ez a sakk-csapat most egy vezért vesztett, Ami nekünk veszteség, az Neked a kezdet.

Eljött a nyugdíj, élj bölcsen vele! Most jön az életed második fele...

Balázs Zsolt

Feki Webstudio @ 2010 - honlap, weblap, kereső-optimalizálás