RSS

Október itthon

2010. november 28.

Ez a téma fent volt már egyszer, de véletlenül kitöröltem.

Sziasztok!

Már több mint egy hónapja itthon vagyok és többen kapacitáltak, hogy ne csak az utazásokról, hanem az itthon eltöltött időről is számoljak be a honlapon. Íme:

Szeptember 21-én értem haza. 22-én egy vacsora keretében végre elmondhattam történeteimet soproni barátaimnak. Néhány hivatalos dolog elrendezése után Győrbe utaztam, megöleltem Édesanyámat és Nővéremet, majd a hétvégén Ajka mellett találkoztam régi „Nyuli-bulis” barátaimmal akik közt Elemér barátom (Ő egyébként az USÁban él) is megjelent.  Innen Bp-re  és Pomázra mentem villámlátogatásra, megölelgettem Gyerekecskéimet és Unokáimat is.

Ágfalván is örömök vártak, végre füvet is nyírhattam és folytathattam a félbemaradt költözést és az építkezést is! Mivel utóbbiból van bőven feladat, szorgos hétköznapok következtek és a klasszikus nyugdíjas életbe is kezdek beleszokni. Ez azt jelenti, hogy akkor kelek, amikor akarok és azt csinálok, amihez kedvem van.  J Dögnehéz feladat!

Aztán október 8-án kicsit hosszabb időre is elmentem Pomázra, ahol Réka lányom otthont adott összes gyermekem és a „Nagyapó Fan Club” összejövetelének is. Itt újra elmondhattam történeteimet. A következő hetet Rékáéknál töltöttem, remélem, hasznosan. Voltam élőláncban Geréb Ági érdekében (aki nem tudja, mind az öt unokám otthon született), főztem bográcsgulyást Janka unokám dán vendégének, és engedélyt kaptam, hogy a nagy kertet lekaszálhassam. Emellett persze sokat voltam az unokákkal is.

17-én jöttem visszafelé és tettem egy kis túrát Tatabányán a Turul környékén. Néhány napot Édesanyámnál töltöttem, közben soproni barátaimmal elvonatoztunk Révkomáromba egy sörözésre is.

20-án részt vettem a VELUX Senior Club összejövetelén, 22-én pedig régi munkatársaimmal vacsoráztunk a hidegségi Büszke-tanyán. Másnap a forradalmat a soproni erdőben kirándulással ünnepeltük néhány volt munkatárssal és barátaikkal. Ide Zsófi lányom is elkísért. Az éjszakát a Sörházdomb alatt töltöttem a Csigaházban és ekkor fogyott csak ki az első gázpalackom.

Az egyik unatkozós estén végre összeraktam a 300 db-os puzzlet is, amit a VELUXos barátoktól kaptam.

A hosszú hétvégét Réka és Ákos barátaival és nagyszámú gyermekeikkel töltöttem Vinyén. Csodaszép sárgulós erdőket jártunk és csillagfényes éjszakákat láttunk.

Ezen a héten végre volt egy kis időm és megterveztem az 5 éves „Távoli célok” utazásaimat, meg a tavaszi Olasz túrát.

Olaszországi útiterv 2011. március-június

Hét

Városok (Tartományok)

Nap

9.

Szlovénia-Trieszt

10.

Velence (Veneto és Friuli) Adria part

11.

Ravenna, Ancona,  (Emilia-Romagna, Marche) Adria part

12.

Pescara, Campobasso, Foggia, Bari (Abruzzo, Molise, Puglia) Adria part

13.

Lecce, Catanzaro, Reggio di Calabria (Puglia, Basilicata, Calabria) Csizmatalp

14.

Messina, Catania, Siracusa (Szicília)

15.

Valletta (Málta és Gozo)

16.

Agrigento, Palermo (Szicília)

17.

Maratea, Melfi, Salerno (Calabria, Campania)

18.

Nápoly, Capri, Pompeji (Campania)

19.

Róma (Lazio)

20.

Perugia (Umbria) Firenze (Toscana)

21.

Livorno, Bastia, Corte, Bonifaccio (Korzika)

22.

Olbia, Cagliari (Szardínia)

23.

Sassari, (Szardínia)

24.

Bonifaccio, Bastia, Livorno (Korzika)

25.

Piza, Parma, Verona (Toscana, Veneto)

26.

Cortina d’Ampezzo, (Veneto), Villach, Graz (Ausztria)

Utóbbit azzal a szándékkal is, hogy akinek kedve és ideje van csatlakozni valahol hozzám, az idejében meg tudja venni az ócsó repcsijegyét. Persze semmi nincsen kőbe vésve, mindent lehet rugalmasan kezelni.

Hát ennyi történt eddig velem.

No és akivel nem találkoztam, azokkal mi van???

Réce

2011. febr. 09. 10:33

réce

Szvetikém!
Válaszoltam ám erre, de a Hálózat törölte valahogy!
Egyszóval: várlak!
Réce

2011. jan. 25. 13:09

Sasics Szvetozár

Szia Réce!
Felejtsd el az elözö jelenkezésemet!
Jobb változat a 22.hét. Szintén kellemesnek tünik, de ezesteben Szardinián.A napsütés és a tenger változatlan,viszont rövidebb és olcsóbb a repülés.
Az összes maradék szöveg az elsö hozzászolásomból továbbra is érvényes.
Irigylésre méltoan szervezed hátralévö életedet. (Utazások család,kulináris élmények, barátok)
De hol marad a szerelem?
En másként csinálom.
Remélem összejön az akcio!

Batáti üdvözlettel
Szveti

2011. jan. 25. 11:51

Sasics Szvetozar

Szia Réce!

A 21.hét egy kellemes májusi hétnek tünik Korzikán.Mi lenne ha együtt töltenénk? Szabival ellentétben nem viszek nöi utitársat, mivel a helyi beszerzés híve vagyok.
Pálinkát vagy viagrát vigyek? Esetleg mindkettöt?
Kérlek válaszolj mielöbb, hogy a repülöjegyet megszerezzem.
Kösz Szveti

2010. nov. 29. 13:13

Winkler István alias Skoda

Szia Réce!

Nagyon élvezem a beszámolókat és drukkolok, hogy minden rendben legyen.
Tatalékoltam néhány üveg csodás bort,amit remélem együtt lesz módunk meginni.
Hamarosan hivlak tlefonon.

Szia üdv aws WI+

Szólj hozzá!

Küldés

Réce Apó nyugdíjba vonul

Most, hogy elmész - mit is viszel magaddal? Megyünk Veled, hisz egy voltál a csapattal! Mostantól majd megkezdődik újabb bevetésed, Nekünk pedig hiányzik majd harsány nevetésed.

Megszoktuk, hogy itt vagy velünk hosszú idő óta, Ám ahogy ez lenni szokott, lepergett az óra Kegyetlen, halk ketyegése fenyegető zene, Csak elmúlik, de nem mondja meg, hogyan éljünk vele.

Az idő elment, elandalgott ketyegő dalával És most Téged kézenfogott, hogy elvigyen magával. Van, akit nem ront meg beosztás, hivatal, Van, aki koros bár, ám mégiscsak fiatal.

Te voltál az az ember, aki utat mutat És most Te kezdesz meg egy másik utat. Ez a sakk-csapat most egy vezért vesztett, Ami nekünk veszteség, az Neked a kezdet.

Eljött a nyugdíj, élj bölcsen vele! Most jön az életed második fele...

Balázs Zsolt

Feki Webstudio @ 2010 - honlap, weblap, kereső-optimalizálás